reklam

Süt fiyatına da artırım geldi

ABC Gazetesi’nde yer alan habere nazaran, USK (Ulusal Süt Konseyi), 22 Ocak tarihinden itibaren geçerli olacak biçimde çiğ süt tavsiye fiyatını belirledi. Yapılan açıklamaya nazaran, çiğ süt tavsiye fiyatı litre başına net 13,5 lira olarak belirlendi.

ÜRETİCİNİN ALACAĞI FİYATTA NET ARTIŞ

USK’nın web sitesinde yapılan duyuruda, 22 Ocak 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak çiğ inek sütü tavsiye satış fiyatının yüzde 3,6 yağ ve yüzde 3,2 protein içeriğine sahip süt için litre başına net 13,5 lira olduğu bildirildi. Bu fiyat, çiğ süt takviyesi hariç olarak üreticinin eline geçecek net fiyatı temsil ediyor.

ÜRETİCİNİN KARŞILAMASI GEREKEN GİDERLER

reklam

Duyuruda, üreticinin soğutma, nakliye ve başka cari sarfiyatları karşılaması durumunda, bu masraflara ek olarak her bir dizyemde (0,1’lik değişim) yüzde 20 kuruşluk bir fark uygulanacağı belirtildi. Bu düzenleme ile birlikte çiğ süt fiyatlarında meydana gelebilecek değişimlere esneklik sağlanmış oldu.

patronlardunyasi.com

Kaynak Web Site: İşverenlerin Dünyası

Haber Url Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/sut-fiyatina-da-zam-geldi/303186

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!