reklam

S&P: ABD’de resesyon riski hafifledi

featured

S&P Küresel, “ABD Konjonktür Barometresi: Resesyon Riski Hafifledi Lakin Büyüme Potansiyelle Sınırlı” başlıklı bir rapor yayımladı.

Kredi derecelendirme kuruluşundan kelam konusu rapora ait yapılan açıklamada, gelecek 12 ay içinde ABD’de resesyon mümkünlüğünün geçen yılın ortasından bu yana hafiflediği lakin yüksek kalmaya devam ettiği aktarıldı.

Açıklamada, mevcut bilgilerin enflasyonun düşmesi ve iş gücü piyasasının sağlıklı olmasıyla tüketici dalında olumlu eğilimler gösterdiği lakin harcama büyümesine yönelik kısa vadeli rastgele bir döngüsel artışın iktisadın temeldeki büyüme potansiyeli ile hudutlu olduğu vurgulandı.

İmalat kesiminin yumuşak kalmayı sürdürdüğüne işaret edilen açıklamada, temel riskler ortasında Orta Doğu’daki çatışmalar ve enflasyonda ABD Merkez Bankası’ndan (Fed) beklenen mali genişlemeyi tehdit edecek potansiyel canlanmanın yer aldığı belirtildi.

reklam

S&P Küresel Ratings ABD baş ekonomisti Satyam Panday, bahse ait değerlendirmesinde, “Karışık öncü göstergeler göz önüne alındığında, önümüzdeki çeyreklerde trendin altında bir büyüme bekliyoruz.” tabirini kullandı.

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/s-p-abdde-resesyon-riski-hafifledi-2346386

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!