reklam

Sırbistan’da bir Türk inşaat şirketi daha battı

Henüz Ticaret Sicil Dairesi’nin internet sitesinde görülemese de birkaç gün evvel günlük Danas gazetesinde yayınlanan bir ilanda, Belgrad Ticaret Mahkemesi Vemus Transport şirketinin teklifini kabul ederek, aleyhine iflas davası açtı. İflas borçlusu ise Juno İnşaat’tı. Bu kararın açıklanmasında iflas sebeplerinin yerine geldiği, yani şirketin çok borçlu olması nedeniyle iflas davası başlatılması kuralının yerine getirildiği belirtiliyor.

İlanda alacaklılar, iflas davasının açılmasına ait ilanın yayımı tarihinden itibaren 120 gün içerisinde hem teminatlı hem de teminatsız alacaklarını bildirmeye davet ediliyor.

Aynı vakitte borçlular, Juno inşaatına yönelik yükümlülüklerini derhal yerine getirmeye davet ediliyor ve bu yılın Haziran ayı ortasında bir inceleme duruşması yapılması planlanıyor.

Juno inşaat şirketinin Sırbistan’daki devlet altyapı projelerinde birtakım yol kısımlarının yine inşasına da katılmıştı. Çin devlet şirketi Shandong’un taşeronluğunu yapan şirket, sahibi Türk vatandaşı Mahmut Taha Karslioçlu’ya ilişkin.

reklam

Sırbistan’da Aralık 2021’de tescil edildi lakin 2023’te kurucu kanunda yapılan değişiklikle Özgür Baki Sezgin yönetici ve yasal temsilci oldu.

Sezgin, Forbes Sırbistan’ın yazdığı üzere, Sırbistan’da 2022 yılına kadar Kronos inşaat olarak adlandırılan danışmanlık ajansı MMS Consultancy’nin sahibidir. Juno, direkt bir mülkiyet irtibatı olmamasına karşın Sezgin tarafından toplumsal ağlarda Kronos’un yan şirketi olarak tanıtıldı.

Bu yılın Ocak ayında Juno İnşaat’ta daha evvel iflas davası açılmıştı ve bu ortada Forbes Sırbistan’ın öğrendiğine nazaran, inşaat sahibi geçen sonbaharda Türkiye’ye giderek hem çalışanlara hem de iş ortaklarına borç bırakmıştı.

patronlardunyasi.com

Kaynak Web Site: İşverenlerin Dünyası

Haber Url Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/sirbistan-da-bir-turk-insaat-sirketi-daha-batti/307104

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!