reklam

Şimşek kredi kartı düzenlemesi için neye vurgu yaptı?

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kredi kartlarında bankaların limit belirlerken kurallara uyması gerektiğine dikkat çekti.

Bloomberg HT-Habertürk ortak yayınında gündeme ait soruları yanıtlayan Şimşek, son periyotta gündemde olan seçim sonrasına yönelik kredi kartlarına düzenleme beklentisine ait de değerlendirmeler yaptı.

Şimşek, bu hususta şunları tabir etti:

İç talebin yumuşadığını söyledim. Alışılmış Merkez Bankası’nın yapacağı birtakım çalışmalar var. Bunlar Finansal İstikrar Komitesi’nde bu mevzular gündeme geldi. Burada kıymetli olan bankaların kurallara uyması. Limit belirlerken, hakikaten gerçekçi beyan, evraka dayalı olması. İkincisi bu limitlerin bütünlük arz etmesi. Yani her banka kendi başına nazaran bir limit belirlemesi formunda değil. O mevzulara çalışacağız. Lakin yaptığımız, sonuçlandırdığımız bir çalışma yok. Önümüzdeki devirde hiçbir sürpriz yapmadan, piyasaları bozmadan bu mevzuları çalışacağız. Memleketler arası normlar, kurallar neyi gerektiriyorsa onu devreye sokacağız.

reklam

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/simsek-kredi-karti-duzenlemesi-icin-neye-vurgu-yapti-2348671

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!