reklam

Simitte fiyatlama düzenlemesi

Simit satış fiyatı, ekmek fiyatında olduğu üzere ilgili belediye, vilayet ticaret ve tarım müdürlükleri, ticaret ve sanayi odaları temsilcilerinden oluşan komite tarafından belirlenecek.

Resmi Gazete’de yayımlanan ve esnaf ve sanatkârlarca üretilen mal ve hizmetlerin fiyat tarifeleri hakkında yönetmeliğin ilgili fıkrasında düzenlemeye gidildi.

Yönetmelikle ilgili fıkraya eklenen cümleye nazaran, simit satış fiyatı ekmek satış fiyatında olduğu üzere; sırasıyla, ilgili belediye, Ticaret İl Müdürlüğü, Vilayet Tarım ve Orman Müdürlüğü, ticaret ve sanayi odası yahut ticaret odası ile ilgili odanın temsilcilerinden oluşan kurulun değerlendirmesinin, ilgili federasyon ve Ticaret Bakanlığı’nın olumlu görüşünün alınmasından sonra ilgili esnaf ve sanatkârlar odaları birliği tarafından onaylanacak.

Ancak, Ticaret Bakanlığı tarafından talep edilen tarifeye olumsuz görüş bildirilmesi durumunda ilgili esnaf ve sanatkârlar odaları birliği, yeni tarife talebini münasebetleri ile birlikte kurul toplanmaksızın tekrar Ticaret Bakanlığı görüşüne sunacak ve görüşün alınmasından sonra onaylayacak.

reklam

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/simitte-fiyatlama-duzenlemesi-2349327

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!