reklam

Rivian’ın elektrikli SUV aracı 68 bin rezervasyon aldı

HANDE BERKTAN

ABD’li elektrikli araba üreticisi Rivian, “R2” olarak isimlendirdiği yeni elektrikli SUV modelini tanıttığı gün 68 bin rezervasyon aldı.

Rivian Kurucu CEO’su RJ Scaringe, 45 bin dolarlık orta uzunluk elektrikli SUV için şimdiden 68 binden fazla rezervasyon aldıklarını söyledi. Scaringe, gönderisinde “R2’nin topluluğumuzda bu kadar güçlü bir yankı uyandırdığını görmekten heyecan duyuyoruz.” dedi.

R2, beş koltuklu, büsbütün elektrikli, orta uzunluk bir SUV araç. Özellikle müşterilerin R2’ye sahip olmak için en az iki yıl beklemesi gerekecek. Scaringe, R2’nin araba üreticisinin Illinois fabrikasında üretileceğini açıkladı. R2 modeli, üretimden 2026’nın birinci yarısında çıkacak. Rivian ayrıyeten sportif esintilerine sahip büsbütün elektrikli hatchback araçlar olan R3 ve R3x’i modellerini de tanıttı. Üç motorlu seçenekli üretilecek araç, en düşük motor seçeneğinde bile 500 kilometre civarında menzil sunacak.

reklam

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/rivianin-elektrikli-suv-araci-68-bin-rezervasyon-aldi-2349089

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!