reklam

PERA GAYRİMENKUL YATIRIM PAYDAŞLIĞI A.Ş.( Temel Mukavele Tadili

PERA GAYRİMENKUL YATIRIM İŞTİRAKİ A.Ş.( Temel Kontrat Tadili )

İlgili Şirketler []
İlgili Fonlar []
Türkçe
Temel Kontrat Tadili

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Evet (Yes)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Bahse Ait Daha Evvel Yapılan Açıklamanın Tarihi
23/10/2023
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

reklam

         Şirketimiz esas mukavelesinin 1’inci, 2’nci, 5’inci, 7’nci, 8’inci, 12’nci, 14’üncü, 15’inci ve 18’inci hususlarında değişiklik yapılması, 6’ncı, 9’uncu, 10’uncu, 11’inci, 21’inci, 22’nci ve 23’üncü unsurlarının iptal edilmesi ile mevcut esas sözleşmeye 38’inci ve 39’uncu hususların eklenmesini kapsayan Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) 23.10.2023 tarihinde yaptığımız temel kontrat değişikliği başvurumuz, 14.03.2024 tarihinde SPK tarafından karara bağlanmıştır.    
SPK tarafından verilen karara nazaran, Şirketimiz temel kontratının 1’inci, 2’nci, 5’inci, 7’nci, 12’nci, 14’üncü, 15’inci ve 18’inci unsurlarında değişiklik yapılması, 6’ncı, 9’uncu, 10’uncu, 11’inci, 21’inci, 22’nci ve 23’üncü maddelerinin iptal edilmesi ve temel mukaveleye 38’inci ve 39’uncu maddelerin eklenmesi uygun bulunurken, temel kontratın 8’inci hususunun değiştirilmesi uygun bulunmamıştır.
Şirketimizin “Gayrimenkul Yatırım İştiraki (GYO) statüsünden ayrılarak “Yatırım Holding” statüsüne dönüştürülmesine ait Şirketin Unvanı başlıklı 2’nci hususu başta olmak üzere değiştirilmesi, iptal edilmesi ve eklenmesi talepleri SPK tarafından uygun bulunan temel kontrat hususlarının görüşüleceği Genel Heyet Toplantısı’na ait süreç ve bilgilendirmeler kamuoyuna ayrıca duyurulacaktır.
Şirketimiz esas mukavelesinin Sermaye ve Pay Senetleri başlıklı 8’inci unsuruna ilişkin değişiklik talebi Gayrimenkul Yatırım İştiraklerine Ait Esaslar Tebliği’nin (III-48.1) İmtiyazlı Hisse İhracına ait 14’üncü unsurunun 1’inci fıkrasına istinaden, mevcut durumda Şirketimizin GYO statüsünde olması nedeniyle SPK tarafından uygun görülmemiştir.
Bu kapsamda 23.10.2023 tarihli müracaatımızın iki evrede tamamlanması planlanmaktadır. Birinci kademede SPK tarafından değiştirilmesi uygun bulunan esas kontrat unsurlarının görüşüleceği Genel Heyet Toplantısına katılacak hisse sahiplerinin kabul etmesi durumunda, şirketimizin GYO statüsünden ayrılması ve Yatırım Holding statüsüne dönüştürülmesi tescil işlemleri ivedilikle tamamlanacaktır. İkinci etapta tescil süreçlerinin çabucak ardından esas mukavelenin Sermaye ve Pay Senetleri başlıklı 8’inci maddesi kapsamındaki tamamı imtiyazsız olan paydaşlık hisselerinden, bir bölümünün imtiyazlı iştirak hisselerine dönüştürülmesini içeren temel mukavele değişikliği talebiyle SPK’ya yeni bir müracaat yapılacaktır. Hususa ait yaşanacak yeni gelişmeler kamuoyuna acilen duyurulacaktır.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1258950

BIST

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/borsa/hisse/pera-gayrimenkul/kap-haberi/334331

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!