reklam

Oyuncu Ali Burak Ceylan, cüzdanını bulan depremzede öğretmen Muhammed Irmak’ın ailesine Pembe Köşkün kapısını açtı

featured

Öğretmen Muhammed Irmak, 26 Ocak 2023’te Üsküdar Meydanı’nda oyuncu Ali Burak Ceylan’ın cüzdanını buldu. Irmak, Ceylan’ın sahibi olduğu imal şirketinin web sitesi üzerinden irtibata geçti. Ceylan, kendisine cüzdanını getiren Irmak’a bir armağan vermek istedi. Lakin Muhammed Irmak, teşekkür ederek hediyeyi kabul etmeyeceğini söyledi. Ali Burak Ceylan ise “Bir gün başın zora düşersen beni kesinlikle ara” dedi. Yaşanan bu diyalogdan yaklaşık iki hafta sonra, 6 Şubat’ta ortalarında Adıyaman’ın da olduğu 11 ili etkileyen zelzeleler meydana geldi. Muhammed Irmak, ikinci derece akrabalarından 10 kişiyi kaybetti. Irmak’ın teyzeleri ve dayıları evsiz kaldı.

Muhammed Irmak, kendisine “Bir gün başın zora düşersen beni kesinlikle ara” diyen Ali Burak Ceylan’a ulaştı. Ceylan da dostlarıyla 4 aileye yuva olacak Suadiye’de bir arkadaşına ilişkin olan pembe bir köşkü tadilata soktu. Ceylan ve arkadaşları, daha sonra depremzedelerin pek çok gereksinimini karşılayacak eserleri de aldı. 4 aile yaklaşık 20 kişi kuvvetli günleri burada atlatmaya çalıştı.

“4 AİLENİN ELİNDEN TUTTU”

reklam

Muhammed Irmak; “Adıyaman’da öğretmenim. Yarı yıl tatili için ailemin yanına İstanbul’a gelmiştim. Akşam saatlerinde Üsküdar’da bir cüzdan buldum. İnternetten araştırdığım cüzdanın sahibinin ünlü oyuncu bir olduğunu öğrendim. Toplumsal medyadan ulaşamadım. Sonra sahibi olduğu imal şirketinin web sitesi üzerinden telefonuna ulaştım. Kendisi armağan vermek istedi lakin kabul etmedim. ‘Bir gün dara düşersen orta beni’ dedi. Yaşananlardan sonra 5 Şubat’ta Adıyaman’a döndüm. 12 saat sonra sarsıntı oldu. Benim meskenim yıkılmadı ancak akrabalarımdan göçük kalanlar ve hayatını kaybedenler oldu. 10 akrabam vefat etti. Teyzelerim ve dayılarım evsiz kaldı. Sonrasında Ali Burak Ağabey’i aradım. Sağ olsun bize yardımcı oldu. 4 ailenin, yaklaşık 20 kişinin elinden tuttu. Bebek mamasından ve bezine kadar aldılar. Artık yavaş yavaş tertibini kurup meskenden ayrılanlar oluyor” dedi.

“DUA EDENİ DE YARDIM ETTİ, KOLTUK YOLLAYANI DA…”

Ali Burak Ceylan ise mevzuyla ilgili şunları söyledi; Sinemamın galasından çıktığım akşam cüzdanımı düşürmüşüm. Muhammed kardeşimiz de cüzdanımı bulmuş. O periyotta üretim şirketinin web sayfasını yaptırıyorum. Siteyi tasarlayan kazara telefonumu da eklemiş. Muhammed de web sitesinden telefonuma ulaşmış. Beni aradığın da şaşırmıştım; ‘telefonumu nereden buldun’ diye. İşte bizim yanlış dediğimiz kimi şeyler bazen bu türlü iyi işlerin gerçekleşmesine neden oluyor. Yalnızca ben değil, onlarca hayırseverle bir olup o köşkü tadilata soktuk. Dua edeni de yardım etti, koltuk yollayanı da… Ben yalnızca tertibi yapan ve görünen yüzü oldum.

patronlardunyasi.com

Kaynak Web Site: İşverenlerin Dünyası

Haber Url Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/oyuncu-ali-burak-ceylan-cuzdanini-bulan-depremzede-ogretmen-muhammed-irmak-in-ailesine-pembe-koskun-kapisini-acti/305518

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!