reklam

Morgan Stanley’den yeni petrol kestirimi

Morgan Stanley, OPEC+ taahhüdündeki sıkı arz ve talep istikrarlarını ve rafinerilerine yapılan son insansız hava aracı hücumlarının akabinde Rusya’nın petrol üretimindeki kesintileri münasebet göstererek, Brent petrol fiyatı iddialarını 2024 yılının üçüncü çeyreği için varil başına 10 dolar artırarak 90 dolara yükseltti.

Morgan Stanley, OPEC ve Rusya için arz varsayımını ikinci ve üçüncü çeyrek için günlük 0,2-0,3 milyon varil düşürdü, zira ikinci çeyrekte mütevazı bir açık öngördü ve üçüncü çeyrekte daha büyük bir açık olacağını varsayım etti.

Banka ayrıyeten birinci çeyrek Brent fiyatı görünümünü varil başına 82,5 dolardan 85 dolara, ikinci çeyrek varsayımını 82,5 dolardan 87,5 dolara yükseltti ve dördüncü çeyrek için fiyatları evvelki 80 dolardan 85 dolara yükseltti.

Petrolün gösterge Brent’i Pazartesi günü varil başına 86 doların çabucak altında seyrediyordu. Ukrayna’nın yılın başından bu yana Rusya’nın petrol altyapısına yönelik hücumlarını artırması ve Rusya’nın ordusunu felce uğratmak emeliyle çok sayıda büyük petrol rafinerisini vurmasıyla fiyatlar desteklendi.

reklam

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/morgan-stanley-petrol-tahminini-yukseltti-2349580

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!