reklam

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: Asgari ücretin altında emekli maaşı olmamalı

Yalçın, Kızılcahamam’da bir otelde TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’un katılımıyla düzenlenen “Memur-Sen 8. Türkiye Buluşması” programında yaptığı konuşmada, sendika olarak çok kazanandan çok, az kazanandan az vergi alınmasını talep ettiklerini anlattı.

“ASGARİ FİYATIN ALTINDA EMEKLİ MAAŞI OLMAMALI”

Emeklilerin alım gücünün yükseltilmesinin ehemmiyetine değinen Yalçın, “Asgari fiyatın altında emekli maaşı olmamalı. Kamu vazifelileri için, misyon aylığı ile emekli aylığı ortasında kopmuş olan bağ yine tesis edilmeli, 8 bin 77 liralık seyyanen artırım güncellenerek emeklilerin de gelirlerine yansıtılmalı.” diye konuştu.

Yalçın, sıkıntıların bitmesi için uğraş ettiklerini belirterek, yeni kazanımlar elde edilmesi ve herkesin, saygın iş ortamlarında, güzel fiyat ile refah seviyesi yüksek bir ülkede yaşaması için çalıştıklarını kaydetti.

reklam

Türkiye’nin kalkınması, büyümesi, üretimin artması ve ulusal gelirin çoğalması için her güzel çalışmaya dayanak verdiklerini vurgulayan Yalçın, bu hususta atılan her kararlı adımın gerisinde olduklarını tabir etti.

Yalçın ayrıyeten 4688 sayılı Kamu Vazifelileri Sendikaları ve Toplu Mukavele Kanunu’nun değişmesi gerektiğini kelamlarına ekledi.

patronlardunyasi.com

Kaynak Web Site: İşverenlerin Dünyası

Haber Url Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/memur-sen-genel-baskani-yalcin-asgari-ucretin-altinda-emekli-maasi-olmamali/307342

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!