reklam

Lord Jacob Rothschild’in vefatının akabinde hanedanın başına kızı Hannah Mary Rothschild geçiyor

Dünyanın en varlıklı ailelerinden olan Rothschild ailesinin “4. Baronu” olarak nitelenen ve ailesiyle birlikte ismi komplo teorilerinde çokça geçen Lord Jacob Rothschild’in vefatının akabinde hanedanın başına kızı Hannah Mary Rothschild geçiyor. Yeni ‘barones’ ise en çok merak edilen kişi oldu…

FİLM YAPIMCILIĞI VE ROMAN MÜELLİFLİĞİ İLE DİKKAT ÇEKİYOR

Hannah Mary Rothschild 62 yaşında ve üç çocuk annesi. Özgeçmişine bakıldığında ise ‘İngiliz müellif, hayırsever ve belgesel sinema yapımcısı’ sözleri dikkat çekiyor. Senaryo ve gazeteciliğinin yanı sıra bir biyografi ve üç romana imza atan Hannah Mary Rothschild, iş hayatına BBC’de müzik ve sanat kısmında araştırmacı olarak başladı. Bir çok dizi ve programa üretimci olarak imza attı. BBC ve HBO için projeler üreten isim, büyük teyzesi Pannonica de Koenigswarter’ın New York’un caz dünyasındaki muvaffakiyetlerini ve ona verdiği takviyesi anlatan The Jazz Barones (2008) sinemasının yapımcılığını ve direktörlüğünü üstlendi. Bunu, iç mimar, muharrir ve sosyetenin gözdesi Nicky Haslam hakkında bir belgesel olan Hi Society (2009) izledi . 2010 yılında ise İngiltere’nin eski Ticaret Bakanı Peter Mandelson hakkında ‘Mandelson: Gerçek Başbakan mı?’ isimli belgeseli tamamladı.

reklam

Hazırladığı belgeseller bir çok kanalda gösterilirken, bir çok şenlikten de ödül aldı.

AİLESİNDEN İLHAM ALDI

Barones tıpkı vakitte müellifliği ile de tanınıyor. Büyük teyzesi hakkında yazdığı ‘Barones:Asi Rothschild Nica’nın Arayışı’ isimli biyografinin akabinde, birinci romanı ‘Aşkın Olanaksızlığı’nı 2015’de yayımladı. 20’den fazla lisana çevrilen kitabın akabinde, ‘The House of Trelawney’ isimli kitabı yayımlanan Rothschild’in son kitabı High Time ise geçtiğimiz haziran ayında piyasaya çıktı.

Rothschild , Getty Enstitüsü, Courtauld, Kraliyet Akademisi ve Hay Şenliği’nde sanat ve edebiyat üzerine dersler verdi ve ortalarında The Times, The New York Times , The Observer, The Guardian, Daily Telegraph , Vanity Fair , Vogue’un da bulunduğu birçok yayın için yazılar yazdı.

BABASINDAN DEVRALDI

2009 yılında Londra Ulusal Galerisi’nin mütevelli heyetine giren Rothschild, Ağustos 2015’te Ulusal Galeri’nin idare heyetine başkanlık eden birinci bayan oldu. 2017 yılında misyon müddeti dört yıl uzatıldı; lakin daha sonra Haziran 2019’da yazmaya, ailesinin geniş kapsamlı faaliyetlerine ve hayırseverlik dertlerine daha fazla vakit ayırma isteğini münasebet göstererek vazifesinden istifa etti. Ağustos 2015’ten bu yana yürüttüğü Ulusal Galeri’nin Amerikan Dostları Başkanlığı misyonunu sürdürecek olan ‘barones’, temmuz 2018’de ise İsrail için kurulan bir yardım kuruluşu olan Yad Hanadiv’in başkanlık misyonunu babasından devraldı. Tıpkı vakitte Rothschild Vakfı’nın da lideri.

patronlardunyasi.com

İLGİLİ HABER

Kaynak Web Site: İşverenlerin Dünyası

Haber Url Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/lord-jacob-rothschild-in-olumunun-ardindan-hanedanin-basina-kizi-hannah-mary-rothschild-geciyor/307618

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!