reklam

Kardemir/Demir: Rüzgar ve jeotermalde büyük yatırımlara başlayacağız

Kardemir Yönetim Kurulu Lideri İsmail Demir Bloomberg HT’de Finans Merkezi programına konuk oldu.

Katma pahalı en son eser odaklı bir yapıya gideceklerini söyleyen Demir “Katma pahalı eser gamını genişletmek hakikat bir strateji olacaktır. Şu anda bir yandan kapasiteyi artırırken bir yandan da sonuncu eserlerde, eserin cinsi, marketin istekleri ve katma kıymet açısından bir açılım yapmayı düşünüyoruz” değerlendirmesini yaptı.

Filyos Limanında açılım yapıldığında devreye gireceklerini söyleyen Demir; “Liman yakınında bir yerleşim yahut faaliyet gündemimizde. Limanın kendisi de gündemimizde. Zira lojistik meşakkatleri aşmadan ek maliyetlere katlanma durumu var. Kardemir’in bağlı iştiraklerinin da belli alanlarda yerleşim planları olacak. Lakin bölgeden çok uzaklaşmak niyetinde de değiliz.

Filyos bölgenin de beklediği bir açılım idi. Limanda açılım yapıldığında devrede olmayı düşünüyoruz. Liman öncelikli hususumuz. Oradan gözümüzü ayırmıyoruz. A, B ve C planlarımız mevcut.” diye konuştu.

reklam

Yeni yüksek fırın yatırımı geleceğini belirten Demir, “Bu yatırımla 3,5 milyon tonun üzerine çıkacağız üzere görünüyor.” dedi. Demir, kelam konusu yatırımda yeni teknolojileri kullanacaklarını söyledi.

Kardemir’in yatırım planlarından bahseden Demir, rüzgar ve jeotermalde büyük yatırımlara başlayacaklarını söyledi.

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/kardemirdemir-ruzgar-ve-jeotermalde-buyuk-yatirimlara-baslayacagiz-2348698

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!