reklam

Kanadalı hava yolu şirketi iflasını açıkladı

Lynx Air CEO’su Jim Sullivan, şirket çalışanına gönderdiği mektupta, yüksek enflasyon, yakıt ve operasyonel masrafların tesiriyle artık dayanamadıklarını tabir etti. Sullivan operasyonlarının 26 Şubat’tan itibaren duracağını duyurdu.

Sullivan, işçi için gönderdiği mektupta, “Bu kararın sizin için sürpriz olduğunu varsayım ediyorum. Lakin yüksek enflasyon, yakıt ve operasyonel sarfiyatların tesiriyle artık dayanamıyoruz. 26 Şubat’tan itibaren operasyonlarımız duracak” tabirlerini kullandı.

Havayolu şirketi, yolcu hakları konusunda ise gerekli çalışmaların yapılacağını açıkladı.

AIR CANADA’DAN HAMLE

reklam

Air Canada, Lynx Air’in faaliyetlerinin durdurulmasına reaksiyon olarak Cuma günü, daha evvel Kanadalı ekonomik taşıyıcı tarafından hizmet verilen pazarlarda fiyatları sınırlama ve koltuk mevcudiyetini 6 binden fazla artırma planlarını açıkladı.

Bu teşebbüs, Lynx Air’in kapanmasından etkilenen yolculara yardımcı olmayı ve konutlarına dönebilmelerini ya da seyahat planlarını tekrar düzenleyebilmelerini sağlamayı amaçlıyor.

patronlardunyasi.com

Kaynak Web Site: İşverenlerin Dünyası

Haber Url Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/kanadali-hava-yolu-sirketi-iflasini-acikladi/307313

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!