reklam

Kale Kümesi’nde 3 üst seviye yönetici değişimi gerçekleşti

Kale Kümesi’nin İnsan Kaynakları Siyaseti çerçevesinde uyguladığı ve üst seviye yöneticilerinin bir sonraki durumlara hazırlanmasını öngören “Halefiyet Prensibi” çerçevesinde gerçekleştirilen şirket içi atamalar kapsamında, küme idaresinin yanı sıra Kaleseramik ile Kalekim şirketlerinin üst idaresinde yeni görevlendirmeler yapıldı.

Kale Kümesi bünyesinde, son 10 yılı Üretim Sistemleri ve Operasyonel Gelişim’den sorumlu Kale Kümesi Lider Yardımcılığı olmak üzere, 35 yıldır kıymetli vazifelerde bulunan Kale Kümesi Lider Yardımcısı ve Holding İcra Kurulu Üyesi Kadri Tarık Özçelik, kendi isteğiyle emekliye ayrıldı. Özçelik’in emekliliği ile boşalan Kale Kümesi Lider Yardımcılığı misyonuna, Kaleseramik Genel Müdürü Altuğ Akbaş getirildi.

30 yıldır Kale Kümesi’nde sırasıyla Kaledekor, Kalekim ve Kaleseramik şirketlerinde üst seviye yöneticilik vazifelerinde bulunan Akbaş, 2019 yılından bu yana Kaleseramik Genel Müdürü olmasının yanı sıra küme şirketleri Kalenakliyat, Kalemaden ve Kalefrit’te de Yönetim Kurulu Lideri olarak çalışıyordu. Akbaş, Kale Kümesi Lider Yardımcılığı misyonu uhdesinde Kale Holding bünyesindeki Kalemaden, Kalefrit ve Kalenakliyat Yönetim Kurulu Lideri misyonlarına devam edecek.

Yeni görevlendirme kapsamında, Altuğ Akbaş’tan boşalan Kaleseramik Genel Müdürü görevi ise Kalekim Genel Müdürü Timur Karaoğlu’na devredildi.

reklam

2001 yılında Kale Kümesi şirketlerinden Kale Pazarlama’da Kalekim Eser Sorumlusu olarak iş hayatına başlayan ve Kale Kümesi’nde değerli üst seviye vazifelerde bulunan Karaoğlu, 2019 yılından bu yana Kalekim Genel Müdürü unvanının yanı sıra küme şirketlerinden Kalekim Lyksor’un Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışıyordu. Yaptığı başarılı çalışmalarla değerli yönetimsel deneyime sahip olan Timur Karaoğlu, 1 Mart prestijiyle yeni vazifesine başlayacak.

Kale Kümesi’nde yapılan atamalar çerçevesinde, Timur Karaoğlu’ndan boşalan Kalekim Genel Müdürü unvanını, şirketin Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Gönültaş devraldı.

2000 yılından itibaren Kalekim şirketi bünyesinde kıymetli misyonlarda bulunan ve 2019 tarihinden bu yana da Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmalarına devam eden Gönültaş da 1 Mart prestijiyle yeni vazifesine başlayacak.

“KALE KÜMESİ ÖNCÜLÜK ETMEYE DEVAM EDECEK”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kale Grubu Başkanı ve Üst Düzey Yöneticisi (CEO) Zeynep Bodur Okyay, yeni atamaların Kale Kümesi’nin vizyonunu yansıttığını ve şirkete dinamizm getireceğine inandığını belirterek, “Türkiye’nin öncü sanayi kümelerinden biri olan Kale Kümesi, yeni yılda da yeniden her biri alanında öncü şirketleri ile kesimlerine öncülük etmeye devam edecektir. Atamalar, kümemiz ve şirketlerimiz için değerli bir bayrak değişimidir. Yeni atanan arkadaşlarımızın devraldıkları bayrakları, bilgi ve birikimleri ile çok daha ileriye taşıyacağına yürekten inanıyorum.” sözlerini kullandı.

patronlardunyasi.com

Kaynak Web Site: İşverenlerin Dünyası

Haber Url Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/kale-grubu-nda-3-ust-duzey-yonetici-degisimi-gerceklesti/307552

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!