reklam

Kainat hoşluğundan kamyon sürücülüğüne

İrlandalı eski Kainat Hoşu, Avustralya’ya taşındığını ve eski gösterişli günlerinden çok uzakta kamyon sürücülüğü yapmaya başladığını duyurdu.

29 yaşındaki Gráinne Gallanagh, Batı Avustralya’da kamyon sürücüsü olarak iş bulduktan sonra elbiselerinin ve tacının yerini tulum ve baretle değiştirdiğini söyledi.

Gráinne, yeni işinde şimdiden “Yılın Çalışanı” mükafatına layık görülürken, gereç tedarik etmek ve Batı Avustralya’daki bir inşaat madenine mal taşımak için günde 12 saatini kamyon kullanarak geçiriyor. 2019 yılında “Dancing With The Stars” programında yarışan model, kuvvetli vardiyalarda çalışıyor.

Eski hemşire, 40 derece sıcakta kamyonunu sürmek için yola çıkmadan evvel alarmının sabah 4’te çaldığını söyledi.

reklam

The Times’a konuşan Gráinne, “Şu anda yaptığım iş, daha evvel yaptığım işlerden çok farklı lakin işimi nitekim seviyorum. İnşaat alanındaki tek bayandan biriydim ve başlangıçta rahatsız hissedeceğimden endişelendim. Nasıl karşılanacağım konusunda kaygılıydım fakat herkes bana âlâ davrandı ve beğenilen karşılanmamı sağladı. Ağustos ayından beri oradayım fakat şimdiden ayın çalışanı ve yılın çalışanı mükafatına layık görüldüm” dedi.

2018’de İrlanda Kainat Hoşu mükafatını kazanan Gráinne, günlerini inşaat madeninde kamyonlara eşlik ederek ve makinelere yakıt doldurarak geçirdiğini anlattı. Geçen yılın başında nişanlısı Ryan Coleman’la birlikte Avustralya’ya tek istikamet bilet alan model, madende iki hafta çalışıp bir hafta izinli ‘fly in fly out’ (FIFO) programıyla çalıştıklarını söyledi.

Gráinne, çiftçi olan babası Paddy’nin madende “beş dakika bile dayanamayacağını” düşündüğünü fakat şaşkınlıkla “yılın çalışanı” mükafatına layık görüldüğünü söyledi.

29 yaşındaki model, bir çiftlikte büyüdü ve çocukluğunu beş kız kardeşiyle birlikte geçirdi. Letterkenny Teknoloji Enstitüsü’nde hemşirelik eğitimi aldı. Çift, artık Gráinne’in İrlanda’da olmasını umduğu düğünlerini planlıyor. Lakin bu ortada Avustralya’da kalmayı planlıyor.

Gráinne, “Ailemi ve arkadaşlarımı özlüyorum lakin bunun dışında konuta dönmek için acelem yok” diye konuştu.

patronlardunyasi.com

Kaynak Web Site: İşverenlerin Dünyası

Haber Url Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/kainat-guzelliginden-kamyon-soforlugune/307399

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!