reklam

JPMorgan süreç masasına nazaran ABD payları için alım vakti

JPMorgan’ın süreç masası, ABD pay senetleri konusunda bankanın başstratejisti Marko Kolanovic ile farklı beklentilere sahip.

Kolanovic bir müddettir teknoloji paylarının fazla kıymetli hale gelmesi ve yüksek faiz oranlarının global iktisada yönelik riskleri hakkında ihtarlarda bulunuyor.

Ancak bankanın pay alım satımı yapan süreç masası ABD paylarında “taktiksel olarak yükseliş eğilimi” gördüğünü ve alıma geçmek için yeterli bir vakit olduğuna inandığını açıkladı. Ortalarında Andrew Tyler’ın da olduğu trading masası ocak ayında paylar için açıkladıkları duruşun “fazla muhafazakar” olduğunu ve ekonomik toparlanmanın yakın vadede “trendin altına” düşeceğine dair bir işaret görülmediğini belirttiler.

Citigroup stratejistlerine nazaran ise ABD teknoloji paylarındaki yatırımcı pozisyonlanması o kadar optimist ki rastgele bir satış dalgası yaşanması halinde daha geniş bir çalkantı tetiklenebilir.

reklam

Chris Montagu liderliğindeki stratejistler 5 Şubat tarihli bir notta, “Geniş bir konsensüs pozisyonlanması, piyasadaki dönüşü güçlendirebilecek bir risk” değerlendirmesinde bulundular.

Teknoloji yüklü Nasdaq 100 endeksinde düşüş beklentisine yönelik konumların büsbütün silindiğini belirten stratejistler, yükseliş taraflı durumlardaki artışın duraksadığını lakin genel pozisyonlanmanın net uzun olmaya devam ettiğini söz ettiler.

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/jpmorgan-islem-masasi-abd-hisselerinde-ralli-bekliyor-2347127

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!