reklam

İş Bankası Marmaris İçmeler’de, turizm maksatlı 5 yıldızlı otel yapacak. Otel için gereken ÇED onayı çıktı.

featured

Kenan GÜRBÜZ

Erdem Mühendislik Danışmanlık Hizmetleri tarafından hayata geçirilecek otel projesinde 199 oda ve 658 yatak kapasitesi bulunuyor. ÇED Süreci tamamlanan proje alanında tespit edilen yaban hayatı ve Flora ve fauna’nın korunması içinde gerekli önlemlerin alındı.

İnşaat çalışmasına nisan ayında başlanması planlanıyor. Otel için 2023 yılında Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na müracaat yapılmış ve Çevresel Tesir Değerlendirmesi (ÇED) süreci başlamıştı. Bakanlığın ÇED Gerekli değildir müsaadesi verdiği proje için ÇED süreci sona erdi.

PROJENİN MALİYETİ 844 MİLYON

reklam

İş Bankası tarafından Marmaris’te hayata geçilecek projenin toplam maliyeti 844 milyon 918 bin TL olarak belirlendi. İnşaat çalışmalarının Bu yıl 30 Nisan-31 Ekim tarihleri dışında inşaat dönemi içerisinde yapılarak projenin 24 ay içerisinde tamamlanması planlanıyor.

5 yıldızlı otel olarak planlanan tesisin eğitim ve dinlenme maksatlı bloklardan oluşacağı öğrenildi. Yapılması planlanan tesis alanı daha evvelden Maliye kampı olarak faaliyet gösteriyordu. Yerdeki kamp 2023 yılında büsbütün tahliye edilerek yıkılmış ve arazi boşaltılmıştı Planlanan proje ile ilgili olarak İmar planına nazaran hazırlanacak olan mimari projeler Marmaris Belediye başkanlığına sunularak gerekli yapı ruhsatı ve inşaat müsaadelerinin alındı.

patronlardunyasi.com

Kaynak Web Site: İşverenlerin Dünyası

Haber Url Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/is-bankasi-marmaris-icmeler-de-turizm-amacli-5-yildizli-otel-yapacak-otel-icin-gereken-ced-onayi-cikti-/305570

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!