reklam

Honor Türkiye yüzde 300 büyüme hedefliyor

HANDE BERKTAN

Akıllı telefon, tablet ve giyilebilir aygıt üreticisi Honor, Türkiye pazarında, bu yıl yüzde 300 büyüme hedefliyor. Gündem Teknoloji programına konuk olan Çinli tüketici elektroniği üreticisi Honor Türkiye Kurumsal Bağlantı Yöneticisi Çınar Turhan, pazar gayelerine dair “Akıllı telefon pazarı son bir yıldır dinamik evrim geçiriyor. İnovasyon manasında tüketicilerin beklentileri karşılayan eserler çıktı. Katlanabilir aygıtlar son devirde ziyadesiyle ilgi çekiyor, talebi yükseliyor. Tüketicilerin beklentilerini karşılayacak inovasyonlar gerçekleştirdik. Dünyanın en ince katlanabilir eserini çıkardık.

Özellikle akıllı telefonlarda üst segment aygıtlara gelen talep güçlü. Bu yıl da Türkiye pazarında akıllı telefon , tablet eserlerimizle üç kat büyümeyi hedefliyoruz. Türkiye pazarında 2023 yılında yüzde 300 artış ile kapadık. Bilhassa katlanabilir akıllı telefonlara gelen talep bizi memnun ediyor. Bu yıl genelinde 3 kat büyümeyi akıllı telefon, tablet ve giyilebilir aygıtlardan gelecek. Daha fazla model ve üst seriden eserleri getirerek eser gamımızı genişleteceğiz” açıklamasını yaptı.

AR-GE yatırımlarına ait Çınar Turhan “Global manada yatırımlarımızla, dünyanın en büyük AR-GE tesislerinden birini Çin’de yaptık. Çalışanlarımızın yüzde 60’ından fazlası AR-GE mühendisleri hasebiyle inovatif eserleri geliştirebiliyoruz” bilgi verdi.

reklam

“Türk tüketicisini etkileyen birinci kriter, fiyat akabinde donanım geliyor”

Tüketici elektroniğinde fiyatlarda, bu yıl belirleyici kriterlerin, Çınar Turhan, “Tüketici elektroniğinde vergisel yahut taksitlerle ilgili düzenlemeler, kesimin dalgalanmasına sebep olabiliyor. Şirket olarak her bölüme erişebilir fiyatlarla cazip eserleri sunmayı planlıyoruz. Kampanyalarla tüketicilerin en makul biçimde eserlere ulaşabilmelerine çalışıyoruz.. Tüketici elektroniğinde fiyatlar üzerinde yeni teknolojilerin tesiri, ülkenin ekonomik şartlarına bağlı uygulamalar ve rekabet tesirli oluyor. Türk tüketicisinin satın alım kriterlerinin başında fiyat akabinde donanım, tasarım ve marka geliyor. Donanım kısmında en çok araştırılan özellikler yüksek performanslı bir aygıt ve kamera özellikleri, pil gücü kıymetli etkenler.

Mağazaya gidip birebir eseri deneyimlemek çok kıymetli akabinde online taraf en uygun kampanyaları araştırarak da tüketiciler satın alımı gerçekleştirebiliyor. İki taraf birbirini besliyor. Tüketicilerin online alışveriş motivasyonları günden güne artıyor” olduğunu belirtti.

“Mobil Dünya Kongresi’nde, bu yıl yapay zekanın aygıtlara entegrasyonu öne çıktı”

Honor Türkiye Kurumsal İrtibat Yöneticisi Turhan, Taşınabilir Dünya Kongresi’nde ki izlenimlerini, “Mobil Dünya Kongresi’nde en çok yapay zekanın aygıtlara entegrasyonu gündeme geldi. Ehemmiyeti gittikçe artacak. Akıllı teknolojilerde yapay zekayı tüketicilerin hayatını kolaylaştırmak üzere çalışıyoruz. Hizmet kısmında kullanıcısına yarar sağlıyoruz. Örneğin bir uçuş rezervasyonunuz var, telefonunuz bunu size hatırlatarak varsayımı seyahat müddetini hatırlatarak buna nazaran bildirimlerde bulunuyor Tüm ekosistem eserlerimizde AR-GE departmanımız yapay zekaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor” formunda anlattı.

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/honor-turkiye-yuzde-300-buyume-hedefliyor-2349464

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!