reklam

Hedge fon işvereninden faiz indirimi uyarısı

Hedge fon Citadel’in kurucusu Ken Griffin, Fed’in daha sonra gidişatı bilakis çevirme mümkünlüğünü ortadan kaldırmak için faiz oranlarını düşürürken yavaş hareket etmesi gerektiğini söyledi.

Griffin Salı günü, Florida’daki Vadeli İşlemler Endüstrisi Birliği konferansında yaptığı konuşmada, “Duraklatmak ve akabinde süratli bir formda daha yüksek oranlara gerçek taraf değiştirmek, bence bu, izlenecek en yıkıcı aksiyon planı olacaktır. Bu yüzden insanların beklediğinden biraz daha yavaş olacaklarını düşünüyorum” dedi.

Fed Başkanı Jerome Powell geçen hafta merkez bankasının faiz oranlarını düşürmeye başlamak için muhtaçlık duyduğu inanca yaklaştığını öne sürdü.

Powell Perşembe günü Senato Bankacılık Komitesi’nin sorularını yanıtlarken, “Enflasyonun yüzde 2’de sürdürülebilir bir halde hareket edeceğinden daha fazla emin olmayı bekliyoruz. Bu itimadı elde ettiğimizde – ki bundan çok uzakta değiliz – kısıtlama düzeyini geri çekmeye başlamak uygun olacaktır” dedi.

reklam

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/hedge-fon-patronundan-faiz-indirimi-uyarisi-2349267

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!