reklam

Hazineden euro cinsi devlet iç borçlanma senedi ve kira sertifikası ihracı

featured

Bakanlığın internet sitesinde yer alan duyuruya nazaran, finansman araçlarının çeşitlendirilmesi ve yatırımcı tabanının genişletilmesi gayesiyle 7 Şubat 2024 valör tarihli avro cinsi sabit kuponlu DİBS ile avro cinsi sabit kira ödemeli kira sertifikası ihracı yapılacak.

Söz konusu ihraçlar bankalara direkt satış metoduyla gerçekleştirilecek ve talepler 6 Şubat saat 14.00’e kadar Bakanlığa iletilecek.

İhraçlarda minimum talep fiyatı nominal olarak 10 bin avro olacak, senetler 1000 avro ve katları biçiminde ihraç edilecek.

DİBS ve kira sertifikası almaya hak kazanan bankalara, ihraç meblağları bilgisi 6 Şubat Salı günü Merkez Bankası Ödeme Sistemleri İhale Sistemi vasıtasıyla bildirilecek. Bankaların ihraç karşılığında valör günü yatırması gereken fiyatların, 7 Şubat Çarşamba en geç saat 13.30’a kadar Bakanlığın Merkez Bankası nezdindeki hesaplarına aktarılması gerekiyor.

reklam

patronlardunyasi.com

Kaynak Web Site: İşverenlerin Dünyası

Haber Url Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/hazineden-eurocinsi-devlet-ic-borclanma-senedi-ve-kira-sertifikasi-ihraci/305610

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!