reklam

Hayranları Müslüm Gürses anısına 1500 kişilik pilav ve lokma dağıttı

Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen aktiflik öncesinde alana, Müslüman Gürses’in fotoğrafının da yer aldığı “Unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız. Yerin cennet olsun Müslüman Baba” yazılı pankart asıldı.

Etkinlik sırasında Müslüman Gürses’in müzikleri çalındı. Sanatkarın hayranlarından kebap ustası Mehmet Kara, koleksiyonunda yer alan posterlerle kasetleri alanda sergiledi.

Kendisini “Radikal Müslümancü” olarak isimlendiren Mehmet Kara, sanatkara olan sevgisinin ilkokul yıllarında başladığını belirtti.

reklam

Gürses’i mevt yıl dönümünde her vakit yad ettiklerini kaydeden Kara, “Hayranları olarak Müslüman Baba’yı her sene 3 Mart’ta kabrine gidemezsek burada anıyoruz. Müslüman Gürses denince bizim aklımıza gelen tek şey; sanat dünyasında arabeskin, müziğin babası, Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük yorumcusu. Onu daima seveceğiz.” diye konuştu.

Etkinliğin masraflarını kendisinin karşıladığını belirten Kara, “11 ay babayı dinle, 1 ay babaya çalış. Unutmadık, unutturmayacağız. Vefatına Müslüman Baba, tek aşk Müslüman Baba.” tabirini kullandı.

Katılımcılardan Nilgün Tirolar ise Müslüman Gürses’in kendisi için çok özel bir yere sahip olduğunu belirterek, “Müslüman Baba benim için yaşanmış anıların lisana gelmiş sözleridir. Onu dinleyerek hayatı yaşıyorum. Geçmişteki acılarımı onu dinleyerek paylaşıyorum. Bugün onun ruhuna elimizden geldiği kadar hayır yapıyoruz. Hayrımız onun ruhuna değsin.” dedi.

Anma için İstanbul’dan İzmir’e gelen Mustafa Çetin de sanatkara duyduğu hasreti ve hayranlığı lisana getirdi.

Etkinliğin sonunda hayranları,Müslüman Gürses’in müziklerini seslendirdi.

patronlardunyasi.com

Kaynak Web Site: İşverenlerin Dünyası

Haber Url Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/hayranlari-muslum-gurses-anisina-1500-kisilik-pilav-ve-lokma-dagitti/307430

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!