reklam

Hande Erçel’in yapıtları sergilendi… Erçel’in el emekleriyle ortaya çıkardığı tabloların fiyatları muhakkak oldu

Edanur AKTÜRK AYKOL

Hande Erçel son oynadığı ‘Bambaşa Biri’ dizisinin finalinin çabucak akabinde oyunculuğa orta vermiş, Mimar Sinan Üniversitesi Hoş Sanatlar Fakültesi’nde dondurduğu öğrenciliğine devam etme kararı almıştı.

Erçel’e bu kararı aldıran Sabancılar’a gelin gidecek olması olduğu tez edilmişti. Bir müddettir Hakan Sabancı ile birlikte olan Erçel, Dilek Sabancı’nın müsaadeden giderek kendini sanata verdi.

Okulda eğitimi devam eden Erçel staj ödevini tamamladı. Dün gerçekleşen EXSILIUM standında Hande Erçel’in tamı tamına üç yapıtı yer aldı.

reklam

ERÇEL’DEN DOKUMA ESERLERİ

Dokuma sanatı ile çağdaş çağın sunduğu farklı dokuma tekniklerini bir ortaya getiren EXSILIUM standı, Kadıköy Moda Nelumbo Stüdyoları’nda ziyaretçileriyle buluştu. EXILIUM; dokuma, baskı, tafting, punch üzere disiplinlerden oluşan, bilinçaltı dünyasına girmeye çalışan, hayat, kanılar, kararlar ve amaçlardır. Küratörlüğünü Dilşad Ergün’ün üstlendiği stantta Berfin Sude Çevik, Hande Erçel, Zeynep Naz Çaykara ve Dilşad Ergün’ün yapıtları yer alıyor. Stüdyo, 8 Mart’a kadar sürecek olan EXILIUM ‘Sürgün’ Standı için pazartesi hariç her gün ziyarete açık.

“ERÇEL ÜRETİMİ BİR SEYAHAT OLARAK GÖRÜYOR”

Sanatçıların ve sanat yapıtlarının bahsedildiği web sitede Hande Erçel hakkında, ” Çocukluğundan beri sanata ilgi duyan Hande Erçel, bu tutkusunu gerçekleştirmek için Mimar Sinan Hoş Sanatlar Üniversitesi Klâsik Türk Sanatları kısmına girmeyi başardı. Eğitimini sürdürürken oyunculuk mesleği ivme kazanan Erçel, ağır iş temposu nedeniyle eğitimine orta vermek zorunda kaldı. Buna karşın Erçel bu devirde sanattan kopmadı ve yağlıboya üretmeye devam etti.

Erçel, sanata olan tutkusu ve kararlılığıyla akademiye geri döndü. Eğitimine ve sanatına büyük kıymet veren Erçel, çalışmalarına devam ederken birebir vakitte yağlıboya ve öteki sanat kollarında da üretimlerini sürdürmektedir. Halı sanatı kolunda da eğitim alan Erçel, dokuma sanatını da repertuarına ekleyerek farklı disiplinleri harmanlayarak çok istikametli bir sanatçı kimliği kazanmıştır.

Hande Erçel, üretimi bir seyahat olarak görüyor. Farklı disiplinlerde edindiği tecrübe ve marifetleri birleştirerek özgün bir sanat lisanı yaratmaya çalışmaktadır. Gelecekte sanatçı olarak hangi boyuta ulaşacağını merakla bekliyor” sözleri kullanıldı.

ERÇEL’İN TABLO FİYATLARI BELİRLİ OLDU

Hande Erçel’in dokuma sanatıyla yaptığı üç tablonun fiyatı ortaya çıktı.
İşte Hande Erçel’in tabloları ve fiyatları:

LADY: Allah bayanın yüzünü bu kadar hoş çerçevelemiş, Ona hayran olan kanılarım hayran kalıyor: Gözlerinin tatlı bakışları ateş üzere…

Akrilik Ovalama, Pamuk, Klasik Sanat, Goblen

85×55

110 bin TL

SOYUT YOL: Bir döngüyü ve kübist bir formu andıran labirent, kanılarımız kadar soyut noktalarda somutlaşıyor. Hali ne olursa olsun her yol birbirine bağlanır yahut bağlanmaz. Bu durum birebir vakitte niyetlerimizin akışına da emsal. Bazen net ve somut bir biçimde ilerlerken bazen de karmaşık ve soyut bir labirentte kaybolmuş üzere hissederiz.

Akrilik Ovalama, Pamuk, Klâsik Sanat, Goblen

60×60

120 bin TL

KEŞİF: Milyonlarca yıl sonra… Bir kaşifin seyahati.

Tuval üzerine baskı, kumaş baskı, klasik sanat,

115 x 85

80 bin TL
patronlardunyasi.com

Kaynak Web Site: İşverenlerin Dünyası

Haber Url Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/hande-ercel-in-eserleri-sergilendi-ercel-in-el-emekleriyle-ortaya-cikardigi-tablolarin-fiyatlari-belli-oldu/308026

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!