reklam

Global piyasalarda Japonya tesiri

Japonya’da faiz artış ihtimalinin yükselmesi pay senetleri endekslerini aşağı çekiyor. Topix endeksi teknoloji şirketleri öncülüğünde yüzde 3 düşerek Ekim ayından beri en sert günlük kaybı kaydetmeye ilerliyor. Güney Kore ve Avustralya endekslerinin de kayıp yaşamasıyla birlikte MSCI Asya Pasifik endeksi üç günlük yükselişin akabinde ekside seyretti.

Geçtiğimiz haftanın son günü yapay zeka temaslı paylarda yaşanan sert satışların akabinde Amerikan vadelileri Cuma günkü kaybın süreceğine işaret ediyor.

Bloomberg Dolar Endeksi 1.229 puanda yatay. Geçen hafta dolara karşı yüzde 2’nin üzerinde güçlenen Japon yeni bu sabah da yüzde 0,1 artıda seyrediyor. ABD 10 yıllık tahvil getirisi yüzde 4,07 ile yatay. ABD TÜFE verisi öncesi petrol fiyatları geriliyor.

reklam

Biden’dan İsrail’e uyarı

Ramazan ayı başlangıcında Gazze’de ateşkes sağlanamazken ABD Başkanı Joe Biden, İsrail’i Gazze’nin güneyindeki Refah kentini işgal etmemesi konusunda uyardı.

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/kuresel-piyasalarda-japonya-etkisi-2349118

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!