reklam

Global çip satışlarında çift haneli artış beklentisi

featured

Yarı İletken Sanayisi Derneği (SIA) tarafından yapılan açıklamada, global yarı iletken satışlarının 2023’te yüzde 8,2 azalışla 526,8 milyar dolara gerilediği kaydedildi.

Satışların 2023’ün ikinci yarısında artış gösterdiği belirtilen açıklamada, dünya genelinde yarı iletken satışlarının 2024’te ise yüzde 13,1 artmasının beklendiği aktarıldı.

Açıklamada, Avrupa’nın 2023’te yıllık bazda büyüme kaydeden tek pazar olduğu ve bölgedeki satışların yüzde 4 arttığı tabir edildi.

Diğer tüm bölgesel pazarlardaki satışların geçen yıl azaldığı kaydedilen açıklamada, satışların Çin’de yüzde 14, Asya-Pasifik bölgesinde yüzde 10,1, Amerika’da yüzde 5,2 ve Japonya’da yüzde 3,1 düştüğü bildirildi.

reklam

“Uzun vadeli görünüm son derece güçlü”

Açıklamada görüşlerine yer verilen SIA Lideri ve Üst Yöneticisi John Neuffer, global yarı iletken satışlarının 2023’ün başlarında yavaşladığını lakin yılın ikinci yarısında güçlü bir formda toparlandığını ve 2024’te çift haneli büyümesinin öngörüldüğünü belirtti.

Neuffer, “Çiplerin dünyanın bağımlı olduğu sayısız eserde daha büyük ve daha değerli bir rol oynamasıyla yarı iletken pazarının uzun vadeli görünümü son derece güçlü” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/kuresel-cip-satislarinda-cift-haneli-artis-beklentisi-2347045

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!