reklam

Fintek şirketi Papara, T-Bank’ı satın almak üzere muahedeye vardı

Türk fintek şirketi Papara, T-Bank’ın yüzde 50-50 oranındaki hissedarları Bankmed SAL ve Arab Bank PLC ile süren görüşmeler sonucunda muahedeye vardıklarını açıkladı.

Papara, bugüne kadar yaptığı en büyük satın almaya imza atarak, büyüme yolunda birinci adımı gerçekleştirdi. Mutabakatın finansal danışmanlığını Lucid Investment Bank, hukukî danışmanlığını Durukan+Partners üstlendi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ve Rekabet Kurulu’nun onayları sonrasında zaman süreçlerinin tamamlanacağını belirten Papara CEO’su Emre Kenci “2023 yılında sigorta ve yatırım eserleriyle zenginleştirdiğimiz kullanıcı tecrübesini, temel bankacılık eserlerinin de eklenmesiyle birlikte en üst düzeye taşıyacağız. Böylece Papara’nın finansın her alanında hizmet veren bir “Super App” olma yolcuğunu tamamlayacağız” dedi.

T-Bank Genel Müdürü Servet Taze ise açıklamasında “T-Bank’ın ferdî ve kurumsal bankacılık alanındaki esaslı uzmanlığı ve 1930’lu yıllardan bugüne kadar bankacılık bölümünde elde ettiği geniş bilgi birikimi ve tecrübesi Papara’nın kullanıcı odaklı vizyonu ile güçlenerek, klâsik bankacılık eserlerinin yenilikçi teknolojiler ve tahlillerle daha çok kullanıcıya ulaşmasını sağlayacak” tabirini kullandı.

reklam

Papara’nın global pazarlarda rekabet edebilme potansiyeline inandığını belirten Taze, bu satın almanın Türkiye’de finans alanında bir mihenk taşı olacağını ve dalı daha da ileriye taşıyacağını belirtti.

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/papara-t-banki-satin-almak-uzere-anlasmaya-vardi-2348770

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!