reklam

Ferrero, Rekabet Şurası’na hangi taahhütleri verdi?

İRFAN DONAT

Ferrero Fındık İthalat İhracat ve Ticaret AŞ hakkında soruşturma yütüren Rekabet Kurulu, şirketten alınan taahhüt üzerine soruşturmayı sonlandırdığını açıkladı.

Konuya ait Rekabet Kurumunun internet sitesinde yapılan duyuruda, “Ferrero Fındık İthalat İhracat ve Ticaret AŞ hakkında yürütülen soruşturma, teşebbüs tarafından getirilen ve Heyet tarafından kabul edilen rekabetçi telaşları gideren taahhütler üzerine sona erdirildi” denildi.

Herkes, kelam konusu açıklamanın akabinde Ferrero’nun Rekabet Heyeti’ne verdiği taahhütlerin ayrıntılarını merak etti.

reklam

MÜDAHALE REFERANS FİYATININ ALTINDA KABUKLU FINDIK ALIMI YAPMAYACAK

Ferrero firması ise bahse ait olarak Bloomberg HT’ye özel bir açıklamada bulundu.

Ferrero’dan yapılan açıklamada, “Ferrero Fındık İthalat İhracat ve Tic. AŞ, hakkında açılan soruşturmanın sonlandırılmasını memnuniyetle karşılamaktadır. Türkiye’de müdahale referans fiyatının altında kabuklu fındık alımı yapmayacağını ve piyasanın verimliliğini destekleyeceğini taahhüt etmektedir” sözlerine yer verildi.

Hatırlanacağı üzere Rekabet Kurulu, Ferrero International SA ve iştiraklerinin fındık pazarında, üretimden itibaren, alım, kırım ve ihracat evresine kadar tüm düzeylerdeki aksiyonlarıyla Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’u ihlal ettikleri tezine yönelik soruşturma açmıştı.

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/ferrero-rekabet-kurulu-na-hangi-taahhutleri-verdi-2349349

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!