reklam

Erdoğan: En büyük sorun enflasyon lakin ikinci yarıda düşecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Keçiören ilçesindeki Atatürk Cumhuriyet Kulesi’nin açılış törenindeki konuşmasında iktisada ait bildiriler verdi.

Hem piyasaların hem de vatandaşın gönlünün rahat olmasını isteyen Erdoğan, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanı Yardımcımızla, Hazine ve Maliye Bakanımızla, öbür bakanlarımızla, bürokratlarımızla iktisat programımızın başarısı için ağır mesai sarf ediyoruz. Göstergeler, yanlışsız istikamette gittiğimizi gösteriyor. En büyük meselemiz olan enflasyonun yılın ikinci yarısından itibaren geçeceği süratli düşüşü beraberce izleyeceğiz. İnşallah önümüzdeki yıldan itibaren hem geçmişin eksiklerini telafi etme hem geleceğin gereksinimlerini karşılama noktasında çok daha güzel bir yerde olacağız”

Erdoğan, “Kendi alanlarında kıymetli global oyuncular haline gelen savunma sanayi şirketlerimiz, ulusal gururumuz olan eserlerin tasarım ve üretimlerini burada yapıyor. Bu iklim, öteki bölümleri de ateşliyor, onların da yatırım, üretim, istihdam şevkini arttırıyor. Ulusal Gayrette kendi mermisini imal etmekte, askerine çorap, çamaşır temin etmekte zorlanan Ankara’dan, işte bu biçimde dünya devleriyle yarışan şirketlerin merkezi Ankara’ya gelmek o denli kolay olmadı” diye konuştu.

reklam

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/erdogan-en-buyuk-soruz-enflasyon-ama-ikinci-yarida-dusecek-2349553

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!