reklam

Emekliye 3 bin TL bayram ikramiyesi bu hafta Meclis’te görüşülecek

Haftalık çalışmasına 27 Şubat Salı günü başlayacak Genel Konsey, kamuoyunda 8. Yargı Paketi olarak bilinen Ceza Muhakemesi Kanunu ile Kimi Kanunlarda ve 659 Sayılı Kanun Kararında Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’ni ele alacak.

Teklife nazaran, örgüte üye olmamakla birlikte örgüt ismine kabahat sürece fiili müstakil bir hata sayılacak; bu fiili gerçekleştiren kişi hem işlediği cürüm hem de örgüt ismine cürüm işlediği için başka ayrı cezalandırılacak. Cürümle daha aktif çaba edilebilmesi ve caydırıcılığın sağlanması maksadıyla bir günlük isimli para cezasının alt hududu 20 liradan 100 liraya, üst sonu 100 liradan 500 liraya yükseltilecek.

Suçtan kaynaklanan mal varlığı pahalarını aklama, silahlı örgüt, terörizmin finansmanı cürümlerinin bir şirketin faaliyeti çerçevesinde işlenmesi halinde kayyım atanmasına karar verildiğinde, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu kayyım olarak atanabilecek.

DEPREM BÖLGESİNDE SANAYİ ALTYAPISINA YÖNELİK DAYANAĞIN MÜHLETİ UZATILACAK

reklam

Yargılamaların makul müddette sonuçlandırılmadığı teziyle yapılacak manevi tazminat taleplerini Tazminat Komitesi karara bağlayacak.

Emekli bayram ikramiyesi 2 bin liradan 3 bin liraya yükseltilecek. Özel nitelikli şahsî dataların işlenme koşulları, şimdiki ihtiyaçlar ve Avrupa Birliği Genel Bilgi Müdafaa Tüzüğü nazara alınarak yine düzenlenecek. Zelzele bölgesinde sanayi altyapısının güçlendirilmesine yönelik dayanak ve uygulamaların mühleti bir yıl daha uzatılacak.

Dilekçe Kurulu ile İnsan Haklarını İnceleme Komitesi Üyelerinden Oluşan Karma Kurul 28 Şubat Çarşamba günü toplanacak. Kamu denetçileri, kendi faaliyet alanlarıyla ilgili kurula sunum yapacak. Salı ve çarşamba günleri Mecliste kümesi bulunan siyasi partilerin küme toplantıları yapılacak.
patronlardunyasi.com

Kaynak Web Site: İşverenlerin Dünyası

Haber Url Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/emekliye-3-bin-tl-bayram-ikramiyesi-bu-hafta-meclis-te-gorusulecek/307392

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!