reklam

El-Erian: Fed’in enflasyon zaferini ilan etmek için çok erken

featured

Mohamed El-Erian, ABD’li siyasetçilerin yumuşak inişte zafer ilan etmesi için şimdi çok erken olduğunu söyledi.

Cambridge Queens’ College lideri El-Erian, Bloomberg Television’a yaptığı açıklamada, dünyanın en büyük iktisadının üçüncü ve dördüncü çeyrekteki performansının “dikkat çekici” olduğunu söyledi. El-Erian fakat “Yönetim için en büyük risk, geçen yılki büyümenin itici güçlerinden kimilerinin artık orada olmaması nedeniyle iktisadın bu yıl yavaşlamasıdır. İkincisi, enflasyonun düşüşü duruyor” dedi.

Bloomberg Opinion köşe müellifi, üç spesifik riskin devam eden yumuşak inişi tehlikeye atabileceğini söyledi. El- Erian, “Küresel tedarik zinciri kesintileri ve sevkiyatta gecikmeler; tasarruflar azaldıkça yerli tüketiciler üzerindeki baskının artması; ve enflasyonu düşürmek için beklenenden daha güçlü bir yol. Enflasyonun düşmeye devam etmesi gerekiyor” dedi.

El-Erian ayrıyeten, piyasaların Mart ayında neredeyse yüzde 50’lik bir faiz indirimi ihtimalini fiyatlandırmasına karşın, Fed’in maksat faiz oranını düşürmek için Haziran yahut Temmuz toplantılarına kadar beklemesi tarafındaki davetini da yineledi

reklam

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/el-erian-fed-in-enflasyon-zaferini-ilan-etmek-icin-cok-erken-2346395

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!