reklam

Dedeman Oteller Grubu’nu ziyana uğratan eski CEO Emrullah Akçakaya ve müdür Tunay Erdal mahkeme tarafından hatalı bulundu

featured

Dedeman Oteller Kümesi’nde uzun mühlet CEO olan Emrullah Akçakaya ve müdürlük yapan Tunay Erdal hakkında zincir otelleri ziyana uğrattıkları gerekçesiyle açılan davada karar çıktı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianameye nazaran, oteldeki usulsüzlükler 2018-2019 yılları ortasında gerçekleşti.

CEO Emrullah Akçakaya, müdür Tunay Erdal’ın düğününü zincir otelde bedelsiz biçimde yaptırdı.

Otel yöneticilerine sağlanan kartları kızına tahsis etti. Levent şubesinde bir odanın servis dışı olduğunu söyleyerek kendisine tahsisini sağladı. Birebir vakitte şirkete ilişkin bilgilerin bulunduğu doneyi, rakip firmaların e-mail kullanıcılarına gönderdi.

Müdür Tunay Erdal ise şirkete ekipman alacakken hiç fiyat araştırması yapmadı. Bir şirketten 200 adet saç kurutma aygıtını piyasa fiyatının üzerinde satın aldı. Kendi düğün tertibinde ise dost ve akrabalarını otelde konaklattı. Otelin yangın merdiveninin imali ile bilgileri eşi ile paylaştı.

reklam

ADLİ PARA CEZASI

CEO ve müdür hakkında “hizmet sebebiyle itimadı berbata kullanma”, “ticari sır, bankacılık sırrı yahut müşteri sırrı niteliğindeki bilgi yahut evrakları açıklamak” ve “özel dokümanda sahtecilik” cürümlerinden 13’er yıla kadar mahpus cezasıyla dava açıldı.

Daha sonra otele mal ve hizmet temin eden lakin bu yolla oteli ziyana uğratan 2 şahsa daha dava açıldı. Mahkeme, sanıklar Akçakaya ve Erdal’ın “hizmet nedeniyle inancı berbata kullanma”, “ticari sır niteliğindeki bilgi yahut dokümanların açıklanması” hatalarından toplam 1’er yıl 10’ar ay 15’er gün mahpus ve 180’er lira isimli para cezasına çarptırdı.

Sanıkların daha evvel kasıtlı bir kabahatten mahkum olmamalarını dikkate alan mahkeme, cezaları erteledi.

patronlardunyasi.com

Emrullah Akçakaya, Tuncay Erdal, Dedeman Grubu, İstanbul 29. Asliye Ceza Mahkemesi,

Kaynak Web Site: İşverenlerin Dünyası

Haber Url Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/dedeman-oteller-grubu-nu-zarara-ugratan-eski-ceo-emrullah-akcakaya-ve-mudur-tunay-erdal-mahkeme-tarafindan-suclu-bulundu/304351

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!