reklam

BofA’nın kriz çıkan Erdemir raporuna düzeltme

Bank of America ile Erdemir ortasında yaşanan rapor krizi sonrasında maksat fiyat revize edildi.

Kurum 29 Şubat’ta servis edilen Erdemir raporuyla ilgili düzeltme yayımlarken, maksat fiyat ve tavsiyesinde de revize yaptı.

Kurumun yeni raporunda amaç fiyat 49 TL olurken, tavsiye de ‘Nötr’ düzeyine yükseltildi.

Kurum 29 Şubat’taki raporunda Erdemir’de yüzde 60 düşüşle 19 TL’lik amaç fiyat vermişti. Tavsiye de endeks altı olarak belirlenmişti.

reklam

Bunun üzerine Erdemir, BofA’nın şirket paylarına ait analist notuna itiraz etmişti.

OYAK Maden Metalurji Finansal İdare ve Mali İşler Küme Lider Yardımcısı Mustafa Serdar Başoğlu Bloomberg’e yaptığı yazılı açıklamada, raporu yazan analistin son iki yılda şirketin hiçbir yatırımcı sunumuna, konferansına yahut analist brifingine katılmadığını söyledi.

Başoğlu “İlgili rapor şirketimizin görüş ve beklentilerini kapsamamaktadır. Hayli eksik ve büsbütün yanlış varsayımlar üzerine kurulan yanlışlı bir model içermektedir. Şirketimiz ve dal gerçeklerini anlamadan kullanılan modele mesnet oluşturan temel varsayımların dahi yanlış olduğu raporda şirketimizle ilgili tespitlere katılmıyoruz. Vakit kimin haklı çıktığını gösterecektir.

Türkiye’nin önder çelik üreticisi olan şirketimiz 2023’te ülkemizde meydana gelen zelzele felaketi nedeniyle yaşadığı önemli üretim ve satış kaybına karşın çok kısa müddette tam kapasite üretim düzeylerine geri dönmüş ve bu yıl da tam kapasite üretim ve ürettiği her tonajı satışa döndürme amacıyla çalışmalarını kararlılıkla sürdürmektedir” tabirlerini kullanmıştı.

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/bofa-nin-kriz-cikan-erdemir-raporuna-duzeltme-2348684

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!