reklam

Bakan Uraloğlu, Samsun-Çarşamba Havalimanı’nda incelemelerde bulundu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu, Samsun-Çarşamba Havalimanı, yeni iç çizgiler terminal binasını 23 bin 463 metrekare alanda inşa edeceklerini söyledi.

Bakan Uraloğlu, Samsun-Çarşamba Havalimanı terminal binasında incelemelerde bulundu.

Çarşamba Havalimanı’nda büyük değişiklikler yapacaklarını belirten Uraloğlu, Çarşamba Havalimanı’nda yeni terminal binası projesi hazırladıklarını vurguladı.

reklam

Uraloğlu, “Yeni projemiz kapsamında, yeni iç çizgiler terminal binasını 23 bin 463 metrekare alanda inşa edeceğiz ve mevcut terminal binasını dış sınırlar terminal binası olarak düzenleyeceğiz. 17 bin 184 metrekare ilave ile apron alanını genişleteceğiz. Proje kapsamında 4 bin 658 metrekare alanda yeni güç merkezi binası, 847 araç kapasiteli otopark inşa edeceğiz. İrtibat yollarıyla birlikte yaklaşık 2 milyar liralık üretim maliyeti olan bu projenin ihalesini bir an evvel yapacağız. Samsun’umuza, bölgemize şimdiden güzel olsun.” dedi.

Ülkenin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine projelendirdikleri altyapı yatırımlarında bakanlık olarak tek bir maksatlarının olduğunu vurgulayan Uraloğlu, “O da kentlerimizin inançlı ve konforlu ulaşım ağını güçlendirerek insanımızın hayat standardını yükseltmektir. İşte bu kapsamda bölgenin en kıymetli projelerinden biri, Çarşamba Havalimanı’nın yeni terminal binası üretim işidir.” sözünü kullandı.

Bakan Uraloğlu, iki yıl evvel havalimanının mevcut terminal binasında bir revizyon yaptıklarını hatırlatarak, şöyle devam etti:

“Mevcut iç sınırlar giden yolcu salonunun kullanım alanını genişlettik. Ayrıyeten 25 yıllık mekanik, elektrik ve elektronik sistemlerin tamamını yeniledik. Samsun daima büyüyen iktisadı ile kabına sığmıyor. Samsun’un hava yolu nakliyatında ticari ve memleketler arası alanda gereksinimlerinin arttığını çok âlâ biliyoruz. 22 yıl evvel hava yolunu kullanan yolcu sayısı 175 bindi. Bugün yaklaşık 9 kat artışla 1 milyon 400 binin üstüne çıktı.”

Uraloğlu, incelemelerinin akabinde beraberindeki TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Samsun Milletvekili Mehmet Muş, AK Parti Genel Lider Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Büyükşehir Belediye Lideri Mustafa Demir, AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Lider adayı Halit Doğan ile birlikte Vali Orhan Tavlı’yı ziyaret etti.

patronlardunyasi.com

Kaynak Web Site: İşverenlerin Dünyası

Haber Url Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/bakan-uraloglu-samsun-carsamba-havalimani-nda-incelemelerde-bulundu/307682

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!