reklam

Bakan Kacır, 4 milyar liralık takviyenin sarsıntı bölgesindeki KOBİ’lere bugün aktarılacağını bildirdi

Kacır, yaptığı açıklamada, KOSGEB tarafından sarsıntı bölgesine sağlanan finansman takviyesine ait ödemelerin yine başladığını bildirdi.

“Deprem Sonrası Mikro, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Canlanması Takviye Programı” kapsamında başvurusu onaylanan ve ödemesi gerçekleşmeyen işletmeler için ödemelerin gerçekleştirileceğini belirten Kacır, “KOBİ’lerin Sarsıntı Sonrası Desteklenmesi Projesi kapsamında yaklaşık 4 milyar liralık finansmanı sarsıntı bölgesindeki işletmelerimize bugün aktarmaya başlıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Kacır, Dünya Bankası ve KOSGEB işbirliğinde yürütülen program kapsamında Kahramanmaraş merkezli sarsıntılardan etkilenen 11 vilayetteki işletmelere 450 milyon dolarlık finansmanın aktarıldığını anımsattı.

Desteğin açıklandığı günden bu yana KOSGEB aracılığıyla 11 vilayette 39 bin 680 işletmeye 12,8 milyar liralık ödeme yaptıklarını hatırlatan Kacır, şu sözleri kullandı:

reklam

“Bu finansmanın tamamının bölgeye aktarılmasının akabinde KOSGEB ile Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı ortasında kredi muahedesi imzalanmıştı. Bu kapsamda Mikro, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Sarsıntı Sonrası Desteklenmesi Programı uygulamaya alındı. Başvurusu onaylanan ve dayanak ödemesi yapılmayan işletmeler için bu kaynak kullanılacak. Devreye aldığımız yeni finansmanla bölgedeki işletmelerimize can suyu olmaya devam edeceğiz. Bölge iktisadına yeni projelerle takviye olmaya, kentlerimizi eskisinden de güçlü biçimde ayağa kaldırmaya kararlıyız.”

Kacır, milletlerarası kuruluşlarla yeni finansman kaynaklarının bulunması konusunda çalışmalar yürüttüklerini belirterek, İspanya İş Birliği ve Kalkınma Ajansı ile bölgeye ek finansman sağlanması konusundaki çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/bakan-kacir-4-milyar-liralik-destegin-deprem-bolgesindeki-kobi-lere-bugun-aktarilacagini-bildirdi-2348910

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!