reklam

Asya borsaları çoğunlukla yükseldi

Yatırımcıların Evergrande’nin tasfiye buyruğunun tesirleriyle boğuşmaya devam etmesiyle düşen Hong Kong dışında Asya-Pasifik piyasaları Salı günü genel olarak yükseldi.

Pazartesi günü, güç durumdaki emlak geliştiricisinin payları yüzde 20’den fazla bedel kaybının akabinde durduruldu. Bir Hong Kong mahkemesi, bir vakitler Çin’in en büyük emlak firmalarından biri olarak kabul edilen firmanın tasfiyesine karar verdi.

Hong Kong’un Hang Seng endeksi açılışta yüzde 1,58 kayıp yaşarken, Çin CSI 300 endeksi yüzde 0,5 kayıp yaşadı.

Japonya’nın Nikkei 225 endeksi yüzde 0,3 oranında artış kaydetti ve geniş tabanlı Topix yatay çizginin çok az üzerinde yer aldı.

reklam

Bu, Japonya’da işsizlik oranının Aralık ayında bir evvelki aya nazaran yüzde 2,5’in altında ve beklentilerin biraz altında, yüzde 2,4’e düşmesiyle gerçekleşti. Ekonomistler işsizlik oranının değişmeden yüzde 2,5 düzeyinde kalmasını bekliyorlardı.

Güney Kore’nin Kospi endeksi yüzde 0,58 oranında kıymet kazanırken, küçük ölçekli Kosdaq toparlanıp marjinal bir yükseliş kaydetti.

Avustralya’da S&P/ASX 200 güne yüzde 0,49 yükselişle başladı ve arka arda yedinci günde de çıkar elde etti.

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/asya-borsalari-cogunlukla-yukseldi-2346458

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!