reklam

Applied Intuition 6 milyar dolar değerleme elde etti

HANDE BERKTAN

Otonom araçlar için gelişmiş yazılım geliştiren Applied Intuition, 6 milyar dolar değerleme üzerinden 250 milyon dolar yatırım aldı. Göz kamaştıran finansman çeşidi, yatırımcıların yapay zekaya olan tutkusunun en son örneklerinden. 2017 yılında Silikon Vadisinde kurulan Applied Intuition, araba üreticileri başta olmak üzere savunma, inşaat bölümlerinin otonom araç tahlilleri geliştirmek için kullandığı yazılımları üretiyor.

E serisi yatırım tipi; Lux Capital’den Bilal Zuberi, Elad Gil ve Porsche Investments Management tarafından yönetildi. ABD merkezli şirketin yatırım cinsinde, Andreessen Horowitz ve Nico Rosberg de yer aldı.

Applied Intuition’ın odaklandığı alanlar ortasında otonom araç algılama sistemleri, simülasyon, data idaresi ve tahlili bulunuyor. Bu tahliller, otonom araç teknolojilerinin geliştirilmesi ve test edilmesi süreçlerini desteklemek için kullanılıyor. Bu çalışmaların bir kısmı, müşterilerin algılarını ve araç davranış sistemlerini test etmelerine ve yine test etmelerine imkan tanıyan simülasyonlar oluşturmayı yahut AV’lerin geliştirilmesinde yer alan bilgi yığınlarını yönetmelerine yardımcı olmayı içeriyor.

reklam

Otonom araç pazarının 2030’da 2 trilyon dolara ulaşması bekleniyor

Raporlara nazaran global otonom araç pazarının 2030 yılına kadar 2 trilyon dolara ulaşması bekleniyor.
Kurucu ortak ve CEO Qasar Younis, “Yeni sermaye kültürümüzü bozmadan sahip olduğumuz en savlı projeleri finanse etmeye gidecek” açıklamasını yaptı.

Otonom araç teknolojilerinin süratle geliştiği bir periyotta, muteber ve tesirli bir formda geliştirilmesine katkı sağlayan Applied Intuition, bu sayede gelecekteki ulaşımın daha inançlı, verimli ve sürdürülebilir olmasını hedefliyor.

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/applied-intuition-6-milyar-dolar-degerleme-elde-etti-2349256

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!