reklam

Apple’dan Google Gemini ile yapay zeka görüşmesi

Apple, iPhone modellerini Google’ın yapay zeka modeli Gemini ile güçlendirmek istiyor. Apple’ın Gemini’yi iOS 18 için hazırlanan yeni AI özellikleri güçlendirmek için kullanacağı belirtiliyor.

Konuya yakın kaynaklar, 2 şirketin mevzuya ait olarak müzakerelerde bulunduğunu fakat şimdi sonuncu bir mutabakat olmadığını söz etti. Kaynaklar Apple’ın ayrıyeten Open AI ile de görüştüğünü bildirdi.

Apple ile mümkün bir muahede, Gemini’nin şimdiye kadarki en yüksek profilli paydaşlığı olabilir.

Anlaşma, Google’ın yapay zeka hizmetlerini 2 milyarın üzerinde etkin Apple aygıtlarında kullanılmaya başlamasını sağlayarak Microsoft takviyeli rakibi OpenAI karşısında Gemini’nin rekabet gücünü artırabilir.

reklam

Samsung da Google ile iş birliği yaparak Gemini isimli yapay zekayı Ocak ayında piyasaya sürdüğü yeni telefon modeline entegre etmişti.

Apple CEO’su Tim Cook üretken yapay zekaya değerli ölçüde yatırım yaptıklarını ve bu yılın sonlarında bu alandaki planlarına ait daha fazla bilgi paylaşacaklarını belirtmişti.

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/apple-dan-google-gemini-ile-yapay-zeka-gorusmesi-2349544

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!