reklam

Alliance Group ile Nijerya Ekiti Eyaleti Valisi Biodun Oyebanji bir ortaya geldi. Organik Gübre Projesi’ne 40 milyon dolarlık yatırım…

Projenin eyalette istihdamı, besin üretimini ve ziraî ticareti artırabileceğini belirten Vali Oyebanji, idaresinin kurumlar, kalkınma ajansları ve özel sektör oyuncularıyla iş birliği yapmaya devam edeceğini söyledi.

“TARIM BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”
Tarımın halkın hayatında oynadığı kilit rol oynadığını söyleyen Oyebanji, ülkedeki ekonomik darboğazdan çıkmanın tek yolunun üretkenliği arttırmak ve geliştirmek olduğunu vurguladı:

“Ortak refah ve süreklilik şiarıyla yola çıktık ve tarım halk olarak bizim için çok değerli, bugün ülkede üretkenlik eksikliği nedeniyle zorluklar yaşıyoruz zira bir halk zenginleşecekse üretmek zorundadır. Üretkenlik refahın anahtarıdır ve hükümet bunun ön saflarında yer alamaz, hükümetin yapabileceği tek şey önemli özel yatırımcılar aramak ve üretkenliği sağlamak için onlarla iştirak kurmaktır”

Oyebanji konuşmasının devamında:
“Ekiti eyaletinde bir organik gübre fabrikası kurma fikriniz hükümet olarak bizim için memnuniyet verici bir gelişme ve yatırım portföyümüzü yönlendirmek için bir profesyonel tarafından yönetilen bir Yatırım Teşvik Ajansımız (IPA) var ve bu, eyalette iş yapma kolaylığını geliştirmeyi amaçlıyor. Bu bahiste yapılarımız var, kurumlarımız var, bu eyaletteki yatırımları koruyan maddelerimiz var. Ayrıyeten iş yapmanın önündeki tüm manilerin kaldırılmasını sağlayacağız. Amerikan Büyükelçiliği’nden Büyükelçi Yardımcısı ve Başkonsolos tarafından yönetilen bir gruba mesken sahipliği yaptık, bir yatırımcıyla birlikte tarım sürece bölgemize gittiler, manyok yatırımı yapmak istiyorlar. Ve eyalette önemli yatırımcılar kabul ediyoruz, hızlanmaya gereksinim olduğunu söylediğinizde sözünüzü aldım, bu nedenle projenin başarılı olması için gereksinim duyacağınız her şeyi sağlayarak birlikte oynamaya da hazırız” dedi.

reklam

Heyetin önderi Profesör Sidi Oso, kuruluşun Afrika’da, bilhassa de Nijerya’da ekonomik beklentileri olan ve yatırım alanında gelişme potansiyeli bulunan eyaletleri tespit ettiğini belirterek, kuruluşun eyalette bir organik gübre fabrikası kurma planlarını tamamladığını kelamlarına ekledi.

EYALETTE GEREKLİ HAMMADDELER BULUNUYOR

Dr. Oso, Ekiti’nin su kütleleri ve göller alanında büyük çaplı gübre üretimini artırmak için gerekli hammaddelere sahip olduğunu vurgularken, gübre üretim projesinin ötesinde eyaletle daha fazla paydaşlık kurmayı umduğu için yatırım şuuruna sahip büyük profesyonellerden oluşan bir takıma sahip olduğu için teşekkür etti.

40 MİLYON DOLARLIK YATIRIM

Projenin, üretimin ötesine geçerek eseri ulusal ve milletlerarası seviyede pazarlama düzeyine ulaşacak bir tarım-su bazlı gübre projesi olarak eyaletteki istihdam ve yatırım fırsatlarının kilidini açmayı amaçlayan yaklaşık 40 milyon dolar (1 trilyon 241 milyon 305 bin TL) getireceğini vurguladı.

Toplantıda ayrıyeten Ekiti Kalkınma ve Yatırım Teşvik Ajansı (EKDIPA) Genel Müdürü Lolade Olutola ve öbür hükümet yetkilileri de hazır bulundu.
patronlardunyasi.com

Kaynak Web Site: İşverenlerin Dünyası

Haber Url Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/alliance-group-ile-nijerya-ekiti-eyaleti-valisi-biodun-oyebanji-bir-araya-geldi-organik-gubre-projesi-ne-40-milyon-dolarlik-yatirim-/307108

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!