reklam

Agrotech, Dubai merkezli ‘Agrotech Global’i kurarak milletlerarası alanda büyümeyi hedefliyor

Agrotech 16 Şubat tarihinde yapay zeka ve robotik yazışma tabanlı yeni kuşak e-ticaret eseri olan BYCHAT yazılımını, Merkezi Hong Kong’da bulunan ve 63 ülkede hizmet veren Ares Technology Limited şirketi ile iş iştiraki kontratı imzaladığını duyurdu.

GRID TEKNOLOJİYLE DÜNYA PAZARINDA

Ares’in yıllık 1,2 milyar dolar (yaklaşık 36 milyar TL) hacme sahip tüm e-ticaret ve dijital dönüşüm süreçleri Agrotech’in yüzde 90 iştiraki olan Grid Teknoloji LTD. tarafından BYCHAT ile sağlanacak. Bu iş birliğinden yıllık yaklaşık 720 milyon TL kazanacak.

Dün yapılan açıklamada ise Grid Teknoloji’nin Birleşik Arap Emirlikleri’nin itibarlı tertiplerinden Turkish Business Council (TBC) tarafından 2000’den fazla üye ve şirkete hizmet sunmak üzere düzenlenen ihaleyi kazandığını duyurdu. Şirket yöneticileri bugün mukaveleyi imzalamak üzere Dubai’ye gidiyor.

reklam

Agrotech bugün yaptığı KAP açıklamasında ise memleketler arası alanda güçlenmek için yeni bir sürece girildiğini bildirdi:

“Şirketimiz, daldaki pozisyonunu daha da pekiştirecek stratejik bir büyüme atağını başlatarak global arenadaki yükselişini hızlandırıyor. İdare Heyetimiz, yeni pazarlara açılmak, eser portföyünü genişletmek ve memleketler arası iş iştirakleri kurmak üzere kararlı adımlarla sürdürülebilir bir büyüme hedefliyor. Bu kapsamlı strateji, şirketimizin milletlerarası rekabet gücünü artırarak global pazarda güçlü bir pozisyon elde etme maksadını taşıyor.”

HÜNNAP DÜNYA PAZARINDA

Açıklamada ayrıyeten 1 milyar TL’lik alım mukavelesi imzalamış olduğumuz HÜNNAP markasının da dünya pazarında yer almasının sağlanacağı kaydedildi.

AGROTECH KÜRESEL GELİYOR

Şirket Yönetim Kurulu, Birleşik Arap Emirlikleri’nde Dubai merkezli AGROTECH Küresel’in kurulması kararı alırken, şirketi temsil etmek ve imzalamak üzere Murat Teksöz’e yetki verildi.

10 MİLYON LOT GERİ ALINIYOR

Şirketten bugün yapılan ikici bir açıklamada ise Borsa İstanbul’da oluşan pay bedelinin Agrotech’in gerçek performansını yansıtmadığı belirtildi. Açıklamada başta halka açık hisse sahipleri olmak üzere tüm hissedarların menfaatlerinin korunması ve sağlıklı fiyat oluşumuna katkıda bulunmak emeliyle en fazla 10 milyon lot yahut 500 milyon TL meblağında payın geri alınacağın belirtildi.

patronlardunyasi.com

Kaynak Web Site: İşverenlerin Dünyası

Haber Url Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/agrotech-dubai-merkezli-agrotech-global-i-kurarak-uluslararasi-alanda-buyumeyi-hedefliyor/306951

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!