reklam

5 ülkeden güneş paneli ithalatına teminat uygulaması

Vietnam, Malezya, Tayland, Hırvatistan ve Ürdün menşeli güneş paneli ithalatında, tedbirlerin etkisiz kılınmasına karşı metrekare başına 25 dolar teminat uygulanacak.

Ticaret Bakanlığı’nca Resmi Gazete’de yayımlanan ithalatta haksız rekabetin önlenmesine ait bildiriye nazaran, 25 Kasım 2023 tarihinde açılan soruşturma kapsamında kelam konusu eser ithalatına teminat uygulamasına ait asıllar belirlendi.

Buna nazaran, bu ülkeler menşeli “Bir modül halinde birleştirilmiş yahut panolarda düzenlenmiş fotovoltaik hücreler” (güneş paneli) ithalatının, Çin menşeli ithalatta öbür firmalar için uygulanmakta olan dampinge karşı tedbir fiyatı olan metrekare başına 25 dolar meblağında teminata bağlanmasına karar verildi.

Soruşturma sonucunda tedbir uygulanmasına karar verilmesi halinde teminatlar hazineye irat olarak kaydedilecek. Soruşturmanın tedbirsiz kapatılmasına karar verilmesi halinde ise alınan teminatlar iade edilecek. Uygulama 26 Mart’ta başlayacak.

reklam

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/5-ulkeden-gunes-paneli-ithalatina-teminat-uygulamasi-2349582

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!